Rehabilitacja po ACL

 

Innowacyjna metoda ARP, stworzona przez doktora Denisa Thompsona pomoże nam przy bólu pleców, zapaleniu rozcięgna podeszwowego, leczeniu kolana biegacza, ale też, kiedy niezbędna jest rehabilitacja po ACL.

Istota metody ARPwave

Technologia ARPwave to wzmożona stymulacja nerwowo – mięśniowa, która ma za zadanie skuteczne zwiększenie przepływu krwi do danych miejsc w organizmie. Szybciej krążąca krew zapewnia lepsze odżywienie poszczególnych tkanek, dzięki czemu te goją się dużo szybciej. Przy zastosowaniu ARPwave mięśnie, które naturalnie kurczą się dwa razy na sekundę, zaczynają aktywizować się nawet do pięćset razy na sekundę. Oznacza to zdecydowanie wzmożenie krążenia i niezwykłą skuteczność tej metody.

Rehabilitacja po ACL

ARPwave znajduję zastosowanie między innymi przy rehabilitacji w celu rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. Uzupełniające leczenie pozwala tu na wzmocnienie siły i rozmiaru mięśni, które po operacji więzadła krzyżowego zanikają lub zmniejszają się. Chodzi oczywiście o mięśnie czworogłowe, które odgrywają rolę głównego stabilizatora stawu skokowego. Ich zanik w znacznym stopniu utrudnia pacjentowi dojście do pełnej sprawności fizycznej. Zastosowanie ARPwave czyni tę rehabilitację bardziej efektywną w połączeniu z ćwiczeniami poprawiającymi jakość chodzenia i wzmacniającymi obwód uda i strukturę kolana. Dzięki temu przyrosty mięśniowe uzyskiwane są w dużo krótszym okresie i są one większe. Oznacza, to, że pacjent, który przy rehabilitacji korzysta z metody ARPwave szybciej osiągnie sprawność.